SPORTOVNÍ LEHÁTKA


Autotrakční sportovní lehátka (ASL)

Obrácená poloha působí dobře na celý organismus, a to do té míry, že by ji měl každý praktikovat 1x denně. Její účinky vedou k vyrovnání zátěžových stereotypů (dlouhodobé stání, sezení,...), které jsou příčinou řady zdravotních problémů a chronických onemocnění. V obrácené poloze na ASL se pohybový aparát výrazně odlehčí. Dochází k uvolnění kolenních a kyčelních kloubů. Svaly podél páteře se uvolňují a páteř se během několika minut citelně prodlouží. Toto prodloužení je způsobeno znovunasátím tekutiny do jádra ploténky, které vyživuje chrupavku. Tímto dochází k regeneraci meziobratlových plotének.

Sportovní autotrakční lehátko

 • zlepšuje statiku páteře a napravuje její poruchy,
 • má mimořádně dobré účinky na zažívací ústrojí,
 • má pozitivní účinky na krevní oběh a nervový systém,
 • zlepšuje celkovou tělesnou kondici,
 • uvolňuje klouby.

DALŠÍ NABÍDKA ZDE: Autotrakční lehátka MEDIC (AL200, AL080)


Srovnání autotrakčních lehátek ASL x MEDIC (AL200, AL080)


Autotrakční sportovní lehátka (ASL)

ASL jsou robustní konstrukce o váze 21 kg (STANDART) a 22 kg (PREMIUM). Primárně jsou určeny pro zdravé sportovně založené klienty jako vybavení posiloven, fitness zařízení, vybavení sportovních klubů nebo škol. Předpokládá se, že tito lidé budou lehátko používat v rámci prevence bolestí zad a pohybového systému.

 • Skladnost ASL je omezená. Je nezbytně nutné mít pro ASL vyhrazen volný prostor v rozsahu cca 2,5 m2.
 • Dají se demontovat pro převoz, ale nedají se demontovat po každém použití.
 • Manipulace s ASL vyžaduje určitou fyzickou zdatnost a sílu.
 • Úprava nastavení výšky ASL podle postavy klienta vyžaduje povolení jistícího šroubu pod deskou lehátka, následně jednou rukou držet vytažený jistící čep a druhou rukou posouvat nohu lehátka s upínacím systémem kotníků podle potřeby nastavení nahoru a dolů. Potřebný čas na seřízení je cca 30 až 50 vteřin.
 • U ASL nelze garantovat stejný rozsah použití a léčebné účinky jako u MEDIC AL200 (vhodnost a možnost přizpůsobení pro každého člověka bez omezení věku a zdravotního stavu, nejen pro zdravé sportovce).

Vývoj autotrakčního lehátka MEDIC (AL200 a AL080)

Vývoj prvního autotrakčního lehátka MEDIC (AL200 a AL080) trval rok. Vyrobit překlápěcí desku nebyl technický problém. Problém byl vyladit geometrii lehátka tak, aby vodorovná poloha navozovala rozvolňující stav "beztíže"- tak intenzivní odlehčení, kdy se svalová přepětí a svalové spasmy ve vodorovné poloze plně uvolňují po celé ploše zad. Bez tohoto uvolnění nelze získat léčebný a regenerační efekt na páteř a vlastně na celé tělo (včetně psychického uvolnění a odstranění důsledků stresu). Tohoto účinku nebylo možné dosáhnout na překlápěcí desce. Nastavené parametry geometrie lehátka se nedaly jinak vyvinout než metodou "pokus - omyl". Každá nepatrná změna v geometrii se nějak promítla v léčebných účincích lehátka. Vždy bylo potřeba každou změnu vyzkoušet a postupně vyhodnotit způsob dalších úprav konstrukce. Také se ukázalo, že pevná podložka (pokrytá molitanem a potažená koženkou), na které jsme na prvním vyrobeném lehátku leželi, zvyšovala svalové napětí v místech bolestí zad a tím snižovala, ne-li plně bránila léčebným účinkům regenerace páteře. Toto se podařilo odstranit elastickým výpletem, který kopíruje tvar páteře a nevyvolává žádnou reakci v bolestivých oblastech zad. Sice to připomíná výplet ze sáněk, ale výsledný léčebný efekt oproti pevné podložce je výrazně kvalitnější a rozsáhlejší. Z tohoto důvodu se ustoupilo od výrobně jednoduššího a esteticky přijatelnějšího řešení v podobě pevné podložky.

 • MEDIC AL200 je subtilnější konstrukce o váze 16,5kg. Nosnost 120kg (zátěž při atestech cca 190 kg) je dána konstrukcí stojny lehátka (jejím úhlem sklonu).
 • Velice snadno se demontuje vysazením otočné části lehátka. Žádný jeho díl není těžší než 5 kg. AL 200 je snadno rozebíratelné a umožňuje snadnou manipulaci i starým oslabeným lidem. I v malém prostoru se dá jednoduše složit ke stěně jako skládací žebřík. Časová náročnost tohoto složení je 5 - 10 vteřin bez vynaložení fyzické síly. Tak je možné lehátko využívat i v malých bytech. Demontáž lehátka pro potřeby transportu trvá cca 2 minuty.
 • Nastavení polohy upínacího systému podle výšky klienta se děje velice jednoduše a dá se provést jednou rukou. Doba přesunutí upínacího systému z jedné polohy do druhé trvá cca 2 až 5 vteřin. Konstrukce autotrakčních lehátek MEDIC je koncipována tak, aby nebylo možné lehátko sestavit jinak než správně. To umožňuje pravidelné používání lehátka i nevidomými klienty bez jakéhokoliv omezení či komplikací.

Jsme na trhu více jak 20 let. Díky výstavám a veletrhům, kterých se pravidelně účastníme, máme trvale zpětnou informaci o spokojenosti, využití a účincích MEDIC AL200 u našich klientů. Těší nás, jak snadno se jim daří proniknout do metodiky jeho používání. Lidé si MEDIC AL200 pořizují převážně domů, i do malých bytů. Konstrukce lehátka se používáním nijak zásadně neopotřebovává a měla by sloužit celé rodině celý život.Parametry a ceník

Certifikace a registrace:

 • Výrobky jsou certifikovány pro EU osvědčením Certification of Conformity EU - GPSD Directive 2001/95/EC.
 • Registration No.: ENC120713GZ80, 120713GZ81.

Technické parametry

STANDART | PREMIUM (oranžová podložka na fotkách)
Max. zatížení 136 kg | 136 kg
Max. výška osoby 198 cm | 198 cm
Max. výška konstrukce 220 cm | 220 cm
Šířka konstrukce 68 cm | 68 cm
Hmotnost lehátka 21 kg22 kg

Ceník

STANDART
Cena 3900 Kč

PREMIUM

Cena 6200 Kč 

(V ceně je zahrnut kompletní výrobek.)

Při záslání autotrakčního sportovního lehátka (ASL) na dobírku je účtovaná částka za poštovné a balné 300 Kč. Lehátka jsou zasílána poštou formou "Balík do ruky" (dříve obchodní balík). ASL jsou dodávána v rozloženém stavu, zabalené v kartonu o rozměrech:

 • STANDART - 131 x 77,5 x 14 cm, váha 23 kg
 • PREMIUM - 131 x 77,5 x 14 cm, váha 24 kg

Objednávka:

* - pole označená hvězdičkou jsou povinná pro úspěšné odeslání poptávky

** - odesláním poptávky udělujete souhlas se zpracováním osobních údajů, dle zákona GDPR o ochraně osobních údajů, které jsou nezbytně nutné pro vyřízení Vaší objednávky a předání objednaného zboží

Při záslání autotrakčního lehátka na dobírku je účtovaná částka za poštovné a balné 340 Kč (platí pro ČR). Při objednávkách ze zahraničí je cena poštovného určena podle aktuálního ceníku České pošty.


Osobní odběr

 • Autotrakční sportovní lehátko (ASL) lze osobně odebrat a vyzkoušet na našich adresách. Je nezbytné předem telefonicky domluvit termín odebrání (možné i v sobotu a v neděli). ASL je rozkládací konstrukce a lze ho složit do osobního automobilu.

Zaslání na dobírku

 • ASL posíláme poštou formou "Balík do ruky" (dříve obchodní balík) - na poprvé je ASL dovezeno na adresu odběratele, při nezastižení adresáta je zásilka uložena na příslušné poště, kde je ji možné osobně odebrat.
 • Při objednávkách ze zahraničí je cena poštovného určena podle aktuálního ceníku České pošty.
 • Byla-li smlouva (objednávka) uzavřena při použití prostředků komunikace na dálku, má kupující právo od smlouvy odstoupit bez uvedení důvodu a bez jakékoliv sankce do 14 dnů od převzetí plnění. Při odstoupení od smlouvy zašlete zboží zpět na adresu provozovny (Fa DOLEJŠÍ, Dolní Libchavy 205, 561 16 Libchavy). Poštovné při vrácení zboží platí kupující. Pokud bude zboží, které budete vracet v rámci této záruky, zabaleno v jiném obalu, ponese známky opotřebení nebo bude poškozené či nekompletní (včetně příslušenství, záručního listu, návodu atd.) má prodávající právo požadovat kompenzaci.

Máte nějaké další otázky, nebo si s něčím nevíte rady?